Wiele z wystaw i wydarzeń organizowanych w CSW "Znaki Czasu" w Toruniu dofinansowywanych jest z zewnętrznych źródeł. Podczas spotkania z Dobrilą Denegri, dyrektor programową Centrum, rozmawialiśmy o tego typu możliwościach, a uczestnicy w trakcie części warsztatowej zmagali się z wnioskiem o grant holenderskiego funduszu Creative Industrie.
O tym, na jakie rzeczy warto zwracać uwagę pisząc wniosek, czytajcie tutaj.
Poniżej znajdziecie kilka instytucji, które według Denegri mogę być potencjalnym finansowym partnerem projektów kulturalnych.
środa, 27 marca 2013
środa, 6 marca 2013
KURATOR - NOMADA Spotkanie z Dobrilą Denegri
Kolejne spotkanie z cyklu Art in Practice udowodniło jego uczestnikom, że w sztuce nic nie jest niemożliwe. Warsztaty dla kilkuset artystów zorganizowane w zbombardowanym Belgradzie? Wygrane batalie z biurokracją włoskich instytucji? Sprowadzenie do lokalnego centrum sztuki największych gwiazd sztuki, designu i mody? Dobrila Denegri, obecna dyrektorka artystyczna CSW "Znaki Czasu" w Toruniu, zmierzyła się z każdym z tych wyzwań.
![]() |
Dobrila Denegri w trakcie spotkania z cyklu Art in Practice |
Dobrila Denegri, obok dyrektora CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie Fabio Cavalucciego, jest jedyną nie-Polką na kierowniczym stanowisku instytucji kulturalnej w Polsce. Kiedy niemal 2 lata temu przyjechała po raz pierwszy w życiu do Torunia, o naszym kraju wiedziała raczej mało. Wiele o polskiej sztuce lat 70. i 80. opowiedziała jej matka, kuratorka i historyczka sztuki Biljana Tomic, która w latach 1976-1999 prowadziła w Belgradzie galerię SKC. Stąd Denegri zna choćby Natalię LL, której prace pokazywała ostatnio na wystawie „Teatr życia”. Po prawie dwóch latach spędzonych w Toruniu Denegri z entuzjazmem opowiada o polskiej scenie artystycznej.
Etykiety:
Art in Practice,
Art Stations Foundation,
CSW Znaki Czasu,
design thinking,
Dobrila Denegri,
edukacja,
kurator,
Stary Browar,
sztuka,
warsztaty
Subskrybuj:
Posty (Atom)