środa, 27 marca 2013

Kulturalny fundrising, czyli skąd brać pieniądze na projekty radzi Dobrila Denegri

Wiele z wystaw i wydarzeń organizowanych w CSW "Znaki Czasu" w Toruniu dofinansowywanych jest z zewnętrznych źródeł. Podczas spotkania z Dobrilą Denegri, dyrektor programową Centrum, rozmawialiśmy o tego typu możliwościach, a uczestnicy w trakcie części warsztatowej zmagali się z wnioskiem o grant holenderskiego funduszu Creative Industrie.

O tym, na jakie rzeczy warto zwracać uwagę pisząc wniosek, czytajcie tutaj.

Poniżej znajdziecie kilka instytucji, które według Denegri mogę być potencjalnym finansowym partnerem projektów kulturalnych.


Austriackie Forum Kultury

W pierwszym rzędzie forum definiuje się jako inicjator i sponsor imprez artystycznych i naukowych organizowanych przez Polskę i Austrię, przy czym uwzględnienie innych kultur w uznaniu globalnych powiązań w sztuce i nauce jest nie tylko możliwe, ale wręcz pożądane.
Zamknięcie programu i budżetu na dany rok ma miejsce zawsze 1 października roku poprzedniego, więc wnioski należy składać przed tą datą, aby miały szansę na pozytywne rozpatrzenie lub wsparcie finansowe ze strony Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia ona nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami.

Instytut Cervantesa

Do zadań Instytutu Cervantesa należy promocja kultury hiszpańskiej. W tym celu współpracuje on z instytucjami, firmami i innymi organizacjami publicznymi i prywatnymi, zarówno hiszpańskimi jak i z innych krajów, w tym z Polski.

Instytut Goethego

Celem działalności Instytutu w sferze polityczno-kulturalnej jest budowanie perspektywicznego porozumienia między Polakami i Niemcami poprzez popularyzację języka niemieckiego, pracę na rzecz upowszechniania informacji na temat Niemiec, pośredniczenie w kontaktach oraz prowadzenie dialogu i współpracy w dziedzinie kultury i edukacji. W Polsce działają dwie placówki: w Warszawie i Krakowie.

Informacji o innych instytucjach o podobnym charakterze możecie szukać na stronie European Union National Institutes for Culture, która zrzesza instytuty kultury z całej Europy.

Art in Practice z Dobrilą Denegri, fot. K PICTURES

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz