środa, 23 stycznia 2013

ART IN PRACTICE

Celem cyklu ART IN PRACTICE jest stworzenie platformy edukacyjnej dla wszystkich osób, które chciałyby tworzyć i prowadzić projekty w zakresie szeroko pojętej kultury. Organizowane przez Art Stations Foundation zajęcia mają uzupełnić wiedzę teoretyczną zdobytą na wyższych studiach, głównie humanistycznych, o narzędzia niezbędne do pracy kuratora oraz menadżera kultury.
Formuła

Zajęcia odbywające się w ramach ART IN PRACTICE polegają na połączeniu prezentacji wybranego case study z warsztatami, podczas których prowadzący ma za zadanie wypracowanie narzędzia niezbędnego do wykonania projektu podobnego do tego, o którym opowiada.
Warsztaty odbywają się zgodnie z metodologią Design Thinking, w myśl której także wiedza uczestników jest kapitałem i bazą, na których - w połączeniu z umiejętnościami prowadzącego - opiera się interaktywna część spotkań. Synergia umiejętności i doświadczeń z odmiennych dziedzin pozwala wzmocnić efektywność i innowacyjność działań. W trakcie zajęć kładziemy także nacisk na rozwijanie umiejętności pracy w zespole – niezbędnej w karierze zawodowej, a rzadko praktykowanej w polskiej edukacji uniwersyteckiej.

Prowadzący

Zajęcia prowadzą najciekawsi polscy i zagraniczni kuratorzy i animatorzy życia kulturalnego. W trakcie spotkań analizowane będą takie zagadnienia, jak tworzenie scenariusza wystawy, konstruowanie budżetu projektu, pozyskiwanie partnerów, prowadzenie galerii, funkcjonowanie rynku sztuki, organizacja biennale i tragów sztuki, projekty międzynarodowe. Dobór gości ART IN PRACTICE (wśród nich pojawią się pracownicy instytucji państwowych oraz prywatnych fundacji, freelancerzy) zakłada maksymalne zróżnicowanie perspektyw.

Program

Zapowiedzi kolejnych zajęć można znaleźć w kalendarium na stronie Art Stations Foundation. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, we wtorki, o godz. 17:30.

Blog

Na blogu ART IN PRACTICE będziemy publikować relacje z poszczególnych spotkań służące uczestnikom do śledzenia tematów poruszanych na zajęciach i ich komentowania. Chcemy, aby blog przekształcił się w platformę dyskusji, dawał możliwość kontynuacji debat prowadzonych w trakcie warsztatów i dzielenia się doświadczeniami między uczestnikami, prowadzącymi i organizatorami. Zapraszamy do współtworzenia publikowanych tutaj treści, spisywania swoich wrażeń z poszczególnych spotkań i przemyśleń inspirowanych warsztatami.


ORGANIZATOR:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz